Manufacturer Part NoACPL-217-50AE
Order Code
Full Reel2454378
Re-Reel1602616RL
Cut Tape1602616
Your Part Number
32,994 In Stock
Need more?
32994 Delivery in 3-4 Business Days(UK stock)
Packaging Options
| Packaging Type | Quantity | Unit Price (excl GST): | Total |
|---|---|---|---|
Cut Tape & Re-Reel
| Quantity | Price (inc GST) |
|---|---|
Full Reel
| Quantity | Price (inc GST) |
|---|---|
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerBROADCOM
Order Code
Full Reel2454378
Re-Reel1602616RL
Cut Tape1602616
Technical Datasheet
No. of Channels1 Channel
Optocoupler Case StyleSOIC
No. of Pins4Pins
Forward Current If Max50mA
Isolation Voltage3kV
CTR Min80%
Collector Emitter Voltage V(br)ceo80V
Product Range-
SVHCNo SVHC (23-Jan-2024)
Product Overview
- 2μs Typical response time
- 10kV/μs Typical CMR
- 50mA Average forward current
- 65mW LED power dissipation
Applications
Computers & Computer Peripherals, Test & Measurement, Signal Processing
Technical Specifications
No. of Channels
1 Channel
No. of Pins
4Pins
Isolation Voltage
3kV
Collector Emitter Voltage V(br)ceo
80V
SVHC
No SVHC (23-Jan-2024)
Optocoupler Case Style
SOIC
Forward Current If Max
50mA
CTR Min
80%