Alternatives for RB160L-40TE25
1 Product Found
Product Overview
- Low forward voltage
- Low reverse current
- High ESD resistant
- 150°C Junction temperature
Applications
Technical Specifications
Single
1A
70A
SOD-106
RB160
No SVHC (25-Jun-2025)
40V
550mV
150°C
2Pins