Alternatives for 25PX100MEFC5X11
2 Products Found
Product Overview
- PET sleeve
- 135mA RMS at 120Hz/+105°C Rated ripple current
Applications
Computers & Computer Peripherals, Aerospace, Defence, Military, Multimedia, Consumer Electronics
Technical Specifications
100µF
± 20%
1000 hours @ 105°C
Radial Leaded
5mm
PX Series
135mA
105°C
No SVHC (21-Jan-2025)
25V
Radial Leaded
Polar
2mm
11mm
-55°C